Universumi seadused

Pean ülimuslikuks vaba tahet, mis meile on antud ja millega kaasneb ka vastutus. Siiski eksisteerib veel toimimise seaduspärasid, mida kirjeldan.


Külgetõmbeseaduse alused (minu tõlge).




Külgetõmbeseadus on üks kõige põhilisem universumi seaduste hulgas. Jättes seljataha isegi teaduses tuntud ja kasutatud gravitatsiooni ja kiiruse, on külgetõmbeseadus aluseks sellele, kes SINA oled.

Neile, kes ei tunne teadvuslikku mõtlemist, on arusaam sellest, et mõtted loovad reaalsuse, sama veider nagu läbi linna sööstev tähniline leopard. Mingi hullu mõistena, New Age petuskeemina ja isegi ebareaalse mõtteväänamisena, ei ole külgetõmbeseadus tegelikult sugugi uus idee.
See, pigem põhjapanev kontseptsioon, on olnud olemas juba mitmete ajastute vältel, olles tihti varjatud laiemate masside eest nende poolt, kes on huvitatud teadlikkuse piiramisest.
Neile, kes on varem külgetõmbeseaduse mõistega kokku puutunud, võib antud kirjutis tunduda mälu värskendavana ja täiendavana. Külgetõmbeseaduse idee ei ole neile uus, vaid rohkem meeldetuletus sellest, mida nad juba teavad.

Astrofüüsik Dr. Neil DeGrasse Tysonilt küsiti, et mis on kõige jahmatamapanev fakt universumist, mida ta teab. Vastus on siin:

„Kui ma vaatan üles öötaevasse, siis ma tean, et jah, me asume universumis, me oleme osa universumist. Kuid ilmselt tähtsam, kui need kaks fakti, on arusaamine sellest, et universum on meis endis. Seda arusaama arvestades - mitmed inimesed tunnevad end väikestena, sest nad ongi väikesed ja universum on suur. Kuid mina tunnen ennast suurena, sest minu aatomid tulid neilt tähtedelt.“

Meie mõtted loovad tõepoolest reaalsuse. Mõtted on energia vorm, mis on ette saadetud ja mis ükskord avalduvad mateeriana. Mõtted määravad meie sõnaliste väljenduste tulemuse. Rahaasjadest terviseni, suhetest keskkonnani. Tegelikult ei ole meie elus ühtegi osa, mis ei oleks mõtetest mõjutatud.

„Sinu ettekujutusvõime on eelvaade sinu ellu tulevatest vaatamisväärsustest“ - Albert Einstein.

„Minu generatsiooni suurim avastus on see, et inimesed suudavad muuta oma elu, muutes oma meele hoiakuid.“ – William James

„ Kõik koosneb energiast. Seadista oma soovitud reaalsuse sagedus ja sa ei saa sinna midagi parata, et saadki selle reaalsuse. See ei saa olla mitte kuidagi teisiti. See ei ole filosoofia vaid füüsika.“ – Albert Einstein/Bashar (vaieldav).

Enamik meist on õppinud lohakateks mõtlejateks. Me tardume, kui meid tabab mure või hirm. Me usume, et me oleme olude ohvrid. Kui meie mõtted jäävad negatiivseteks või on peamiselt teadvustamata, siis ahvatleme vaikimisi negatiivsust. Me oleme jahmunud, kui meid tabab raske haigus, satume autoõnnetusse või kannatame finantskriisi käes. Meie märkamatult mõeldud mõtted on kõige selle põhjustajaks.

Külgetõmbeseaduse järgi on mõtete suunamise võime juhtivaks jõuks. Täielik ja puhas ühele mõttele keskendumine kasvõi lühikeseks ajaks saab stardipunktiks. Kui sellega harjuda, muutub mõtetele keskendumine lihtsamaks ja efektiivsemaks.



Sõnad ei loe palju, kuid emotsioon sõnade taga loeb. Universum põhineb vibratsioonidel. Kõik on esiteks vibratsioon ja seejärel mateeria. Kui sa tunned mõttele keskendudes kinnitavat emotsiooni, siis oled tekitamas jõulist muutust. Öeldakse, et täielik positiivsele emotsioonile keskendumine on võrdne 2000-tunnise tegevusega. Paljud inimesed satuvad probleemi otsa, kus nad väliselt teesklevad ennast positiivseteks, kuid sisemiselt vibreerivad negatiivselt. Nad ei pruugi endale isegi teadvustada, mida nad tegelikult sellega teevad.

Külgetõmbeseadus on nii võimas, et ta käib üle kõigist teistest universumi seadustest. See ei katke kunagi ja toimib alati, ületades teaduse, viirused, bakterid, haigusetekitajad, parasiidid, ebaõnne, loodusõnnetused, pärilikkuse, geneetika, juhused, võimalused, halva toidu, liigse suhkru, astroloogia, numeroloogia, teelehed ja psühholoogia. Külgetõmbeseaduse ees ei ole juhuslikkust ja statistika muutub mõttetuks.

Miski ei juhtu kogemata. Meie mõtted loovad tõesti reaalsuse. Universumis on kaks peamist jõudu – lubamine ja vastupanu. Kui sinu mõte ei ole veel realiseerunud, siis on põhjuseks, et avaldad ise vastupanu. Kuidas see toimub? Kujutle, et juhid autot ja vajutad korraga gaasipedaalile ja pidurile. Auto võib isegi edasi liikuda, kuid läbi tugeva vastupanu, rääkimata pidurite kahjustamisest. Paljud inimesed pettuvad ja ei usu oma mõttejõusse, sest nad on alateadlikult asetanud oma soovide ette tugeva vastupanu. Pettumus suunab sind veelgi rohkem negatiivsete mõtete poole ja loob usaldamatust külgetõmbeseaduse suhtes.

Oletame, et soovid saada rohkem raha. See on positiivselt mõtlemise avaldus. Sa oled lubamise ja loomise olekus. Sa võid hakata muretsema selle pärast, kui keeruline on kõike seda raha omada. Sa kujutled, et sa ei tea, kuidas sellega hakkama saada. Teised võivad oma osa tahta ja sa pead neile „ei“ ütlema. Nüüd oledki juba vastupanu olekus. Sinu jalg pressib tugevalt piduripedaali sinu „vibratsioonilises maailmas“.

Hinnanguid andes oled samuti vastupanu seisundis. Kujutle, et soovid endale kallist uut autot aga sul on eelarvamused nende suhtes, kes endale sellist autot lubada saavad. Sellised hinnangud viivad su vastupanu seisundisse. Kujutle, et soovid endale lihtsat elu, kus sa ei peaks hakkamasaamiseks nii kõvasti tööd tegema. Sa hoiad ennast tegelikult vastupanu seisundis, kui mõistad ikkagi hukka need inimesed, kellel on juba selline elu. Sa ei saa kuuluda klubisse, kui põlgad seal olevaid liikmeid. Kui tahad oma soovide realiseerumist, siis pead olema sobivas vibratsioonis. Hinnangute andmise olekus kõlkudes tõukad oma soove endast eemale.

Kes sa tegelikult oled? Suurepärane loeng Alan Wattsilt, Briti filosoofilt, kirjanikult ja kõnelejalt. Ta kirjutas üle 25 raamatu, arvukalt artikleid sellistel teemadel nagu isiklik identiteet, reaalsuse tõeline olemus, kõrgem teadvuslikkus, elu mõte.


Teadvuslikkuse 4 tasandit.

Teadvuslikkusel on 4 tasandit. Enamus inimesi ei välju kunagi esimeselt tasandilt ja on sunnitud kannatama selles iseenda poolt loodud sisemaailma-põrgus.

  1. Teadvustama mitteteadvuslikkus. Selles seisundis ei ole sa isegi teadlik sellest, et oled mitteteadvuslikkuses. Sa kutsud kiires rütmis negatiivseid asju oma ellu, nagu oleksid loonud allamäge veereva negatiivsuse palli. Miski pole kunagi sinu viga ja otsid alati kedagi, keda süüdistada.

  1. Teadvustatud mitteteadvuslikkus. Siin oled teadlik oma negatiivsest mõtlemisest ja tagajärgedest, mida see kaasa toob. Sa märkad oma negatiivset mustrit ja seda, mida enda poole kutsud. See ei pruugi sulle meeldida, kuid oled võtnud ise vastutuse.

  1. Teadlik teadvuslikkus. Sa otsustad tahtlikult keskenduda täielikult ja positiivselt millelelgi ja kõrvaldad kogu vastupanu selle juhtumise eest. Ja ongi kindel, et kõik juhtubki. Sinu looming on midagi sama lihtsat nagu vaba parkimiskoha tekkimise kujutlemine kaubanduskeskuse juures. Sa kavatsesid seda tahtlikult, lubasid sellel juhtuda ja tunnistad selle saabumist.

  1. Teadvustamata teadvuslikkus. Kui sa jõuad sellesse punkti, siis ei pea sa nii kõvasti vaeva nägema, et oma elu sündmusi luua. Sa usud sellesse, kuidas mõistuse mäng toimib ja veedad iga päev teadvustatult aega, et oma meelt tähtsustada. Uus looming tuleb su juurde kergelt ja kiirelt. Sa oled loonud positiivse energia palli, mis jätkab sinu kasuks veeremist. Inimesed kutsuvad sind õnneseeneks.



Meel ei ole aju.


Teadus ja ratsionaalne kogukond on kulutanud ebaharilikult palju raha ja aega, et uurida aju. Nende uskumine ütleb, et aju on ülim osa selles, mis me oleme. Nad ütlevad, et aju kontrollib kõike. Mõistus, tuginedes teadusele, on üks aju funktsioonidest. See on sarnane uskumisele, et aju toodab läbi näärmete süsteemi hormoone, tekitab elektrilisi impulsse läbi vastavate süsteemide ja omab veel mitmeid muid funktsioone. Teadlased räägivad meile, et aju on kõige tähtsam organ ja mõistus on lihtsalt ajutegevus.
Miski ei saaks tõest kaugemal olla. Reaalsus on see, et teadlastel ning ratsionaalsetel isikutel on see arusaamine tagurpidi. Mõistus on palju suurem, kui aju. Mõistus ei asu ajus, vaid läbib aju. Mõistus võib pääseda kõige väiksemasse rakku, reisida tulevikku või läbida tuhandeid kilomeetreid tühjust. Kas oled kunagi kuulnud kellestki, kes on ravimatult haige ja õpib, kuidas keskenduda oma meelega ja ravida oma keha. Seda juhtub iga päev. Kui suunad oma mõtted tädi Alice peale, kes on sadade kilomeetrite kaugusel ning järgmine juhtumine on telefonikõne temalt, siis ei teinud seda sinu aju. Meel, mis rändas kehast välja, jõudis kohale, et luua ühendus.

Imed hakkavad juhtuma isegi kiiremas tempos, kui me loobume aju, kui organi uurimisest ja õpime keskenduma oma meelele. Teadlased ja aju-uurijad on avastamise tipust kaugel. Meelt ei saa uurida mikroskoobi all. X-Ray, MRI või CAT skanneerimise abil.

Meele kasutamine reaalsuse loomiseks on tegelikult lihtne tehnika. Esiteks, tähtsusta oma mõtted. Enamik inimesi raputab oma mõtted vähetähtsatena maha. Nad jäävad sageli kinni, mõeldes ühtesid ja samu negatiivseid mõtteid kogu päeva ning ei märka seda sidet, mille nad loovad oma mõtlemise ja elusündmuste vahele.

Kolm viisi, kuidas reaalsust peibutada.

  1. Otsene küsimine.
Sa oled pahane, et sul on vana ülesklopsitud auto ja iga päev kuulutad sa, kuidas seda autot põlgad ja loodad iga päev, et keegi sõidaks sellele otsa, et pääseksid vaevast. Ühel päeval oledki liiklusõnnetuses, kus su auto hävineb. Sa oled üllatunud, kui see juhtub, muutud kurjaks ja süüdistavaks. Sa usud kogus hingest, et see oli teise juhi viga, kes ei olnud piisavalt tähelepanelik.

  1. Hirm.
Võibolla oled lugenud lugusid sellest, kuidas kiskjaid peibutab hirm, mistõttu ei tohi nendega kohtudes hirmu välja näidata või põgeneda. Külgetõmbeseadus toimib väga sarnaselt. Kui sa oled hirmul, et saad mingi halva haiguse, siis tõmbad seda tegelikult ligi. Kui kardad finantskriisi, siis tegelikult peibutad ise seda enda juurde. Ükskõik, mida sa kardad, saab see sinu hirmu läbi ainult parema võimaluse sinuni jõudmiseks. Nii juhtub sellepärast, et su mõtted on nagu magnetid, olgu nad siis positiivsed või negatiivsed.


  1. Vibratsiooniline seadistus.
Emotsionaalne häälestumine on peibutamise juures oluline. Kujutledes, et lahkud kodust ohvri meeleolus, oled ikkagi üllatunud, kui endale kohvi peale ajad? See sündmus juhtub vaid seetõttu, et kattub lihtsalt sagedusega, mida juba koged. Nagu meelitades sarnast enda juurde. Negatiivne vibratsioon toob sinu juurde rohkem negatiivsust ja positiivne vibratsioon toob rohkem positiivseid tagajärgi.


Mentaalne ülekaalulisus.

Kujutle korraks, missugune oleks elu, kui kaaluksid 200kg. Kuidas oleks lennata lennukiga, käia trepist üles-alla ja üritada WC-d kasutada.

Enamik inimesi on sellises 200kg ülekaalus oma mõistuses. Nende mõistus on vormist väljas ja täidetud vaevuste ning süüdistustega. Nad keelduvad tunnistamast, et neil on probleem (nagu paljude vaimuhaiguste puhul) ja ei võta midagi ette olukorra muutmiseks. Kui sul oleks füüsilise kehaga probleeme, siis hakkaksid sa tasapisi midagi ette võtma, tehes väikesi muutusi oma elus (toidu valik, liikumisprogramm jne). Mentaalne trimmimine ei ole sellest erinev. Alusta kasvõi kujutlemisest, et kõik fooride tuled lähevad roheliseks, kui autoga sõidad või et poe juures on alati ideaalne parkimiskoht. Väikesed sammud loovad suure muutuse.


Süüdistamine.

Kui ma saaksin inglise keelest kaks sõna ära kaotada, siis need oleksid „victim“ (ohver) ja „survivor“ (ellujääja). Neid jõulisi sõnu kuuleb ikka ja jälle meediast, toetusgruppidelt ja ka harilikelt inimestelt. Need kaks seisundit saavad eksisteerida ainult teadvustamata mitteteadvuslikkuse puhul. Nii saab olla nimetatud vaid isik, kes ei ole teadlik oma mõtetest ega kaosest, mida ta enda juurde kutsub.
Tegelikult ei ole olemas ohvreid ega ellujääjaid. On olemas vaid teadlikult valijad või mitteteadlikult valijad. Kui sinust saab mitteteadlik valija, siis jääd sa sageli süüdistamise olekusse. See juhtub siis, kui sa usud, et alati on keegi teine süüdi, kui su elu läheb kehvasti. Näiteks jätkavad inimesed kehva majanduse süüdistamist, kui nad ei ole rahaliselt edukad. Ometi on päris mitmeid, kellel läheb hästi sellessamas kehvas majanduses. Väga tihti ütlevad need edukad inimesed, et nad ei ole kuidagi huvitatud puudusele häälestatud õpetlaste esinemiste kuulamisest vaid valivad ise oma raja heaolu saavutamiseks. Nad valivad teadlikult uue tee mõtlemiseks ja läbi selle ka eduka eluviisi. Ühtlasi ütlevad nad, et ei kavatse osaleda majanduslanguses. Süüdistustesse jäämine on lihtsalt üks võimalus öelda, et sa pole vastutav oma mõtete eest.


Sabotaaz

Miks peaks keegi tahtlikult valima hirmsa haiguse või halvad asjad endaga juhtuma? See on väljakutsuv küsimus paljude jaoks, et aru saada. Vastus on väga lihtne: Meis kõigis on üks vastutöötamisest tardunud osa. Mitte kõik ei taha tunda ennast hästi või olla terved. Enamus inimesi kulutab suure osa aega ja mõtteid vastutöötamisele ja tulemus on näha. Sa oled võibolla kuulnud ütlust: Kui sa otsid hädasid, siis hädad leiavad su üles.

Lapsevanemad teavad hästi, kuidas vastutöötamine toimib. Nii mõnelgi korral ilmutavad lapsed külmatunnet või haigust, et mitte minna kooli või sugulastele külla. Laste mõtted on piisavalt tugevad muutmaks füüsilist keha, et laps saaks põgeneda situatsiooni eest, mida ta ei suuda ohjata (kontrolltöö, konflikt vms.).

Täiskasvanutena jätkavad jõulised mõtted meie elu saboteerimist, ainult nende väljund on sageli võimsam. Kui tuua näiteks rahalised raskused, siis edu puudumise korral selles valdkonnas keskenduvad meie mõtted edu saboteerimisele. Sa panustad vastutöötamisele, kui peamisele asjale elus. Millegipärast arvad sa ekslikult, et saad läbi vastutöötamise mingisugust kasu, nagu haige laps, kes ei pea kooli minema.

Näiteks tekitavad mitmed inimesed haigusi, et elust puhkus võtta, saada teiste poolt hoolitsetud või selleks, et vältida keerulisi olukordi. Selle asemel, et otsida vahendeid konfliktide või olukordade lahendamiseks, valivad nad haiguse, kui kõige kergema vabanemise tee. See võib tekitada väite, et haiglad on täis inimesi, kes valivad mentaalsest konfliktist vabanemiseks haiguse, sest nad ei osanud olukorda teisiti lahendada. Jah, sinu meel on nii võimas ja selles ei ole mingit kahtlust.

Lapsed ja haigused.

Võib olla raske mõista, miks laps peaks valima haiguse ja surma. Paljud meist ei saa aru, et ka lapsed loovad läbi mõtlemise nende oma reaalsuse. Isegi emaüsas, imikueas või noorukina keskendub laps oma mõtetele, positiivsetele või negatiivsetele, ja loob läbi selle oma reaalsuse.
Lõik puudub.


Järeldus.

Kuigi selline maailma tajumine on nii mõnelegi raskesti seeditav, aitab vastutöötamise mõistmine paljudest asjadest paremini aru saada. Me otsime konfliktist vabanemist. Kui me ei usu, et suudame seda väliselt leida, siis loome sageli situatsiooni, mis lahendab ennast sisemiselt. Seda on sageli näha spordis. Kui sportlane ei suuda läbi viia head sooritust või on tal mingi väline konflikt, siis saab ta sageli trauma. Isegi, kui trauma on tõeline (kõõlusevenitus, selja kangestumine vms.), töötas tema meel täiel määral, et seda situatsiooni luua. Fännid kalduvad rohkem toetama vigastuse saanud sportlast, kui pereprobleemidega kimpus olevat atleeti. Kõigele lisaks eeldatakse, et sportlane suudab jätta oma isiklikud mured areenilt välja.

Selleks, et külgetõmbeseadus töötaks, ei pea sellesse uskuma. Nagu ei pea sa aru saama ka gravitatsiooni põhimõtetest, et see toimiks. Astudes teise korruse rõdult alla, kukud ikka vastu maapinda, olenemata sellest, kas usud gravitatsiooni või siis mitte. Enamus inimesi arvavad ekslikult, et nad ei vastuta oma teadvustamata mõtete eest, kui tagajärjed saabuvad.

„Sa pead õppima selgeks mängureeglid. Ja siis mängima paremini, kui keegi teine“ Albert Einstein.

Kui sa ei õpi selgeks, kuidas seda mängu mängida, siis mängib mäng kindlasti sinuga. Me räägime mõistuse mängust, mis toimub sinu sees. Kui sa oled oma reaalsuse mitteteadlik peibutaja, siis saab sinust sageli ohver ning jääd kinni süüdistamisesse. See on siis, kui mäng mängib sinuga.

Lugupidamise seisundis olev meel toodab positiivseid tagajärgi. Seevastu meel, mis otsib võimalusi kellegi või millegi süüdistamiseks, toodab palju vastutöötamist ja kaost mõtleja elus. See ei loe, kas sa usud külgetõmbeseadust või mitte. Mõistuse jõud töötab siiski ja tulemused on tuntavad. Kas sa ei arva, et parem oleks õppida keskenduma oma mõtetele ja teha oma unistused teoks?

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar